Elevise
  • Home
  • GCSE Maths
  • GCSE Science
  • Membership
Back to Edexcel Maths Foundation November 2017 Paper 3 Home
​Q12: Answers – Paper 3 – November 2017
​Helpful Links
Content:
  • ​Direct Proportion​
Quizzes:
  • Direct Proportion

Mark Scheme
Picture

Working
​
2.5 kg of apples cost £3.60
Work out the cost of 3.5 kg of apples.
Picture

Question
12)
2.5 kg of apples cost £3.60
Work out the cost of 3.5 kg of apples.
[2 marks]
Back to Question
Home
GCSE Maths
GCSE Science
Membership
Tuition
United Kingdom
[email protected]
  • Home
  • GCSE Maths
  • GCSE Science
  • Membership